Najlepsze biuro księgowe w Warszawie dla naszego biznesu

Powierzenie prowadzenia księgowości oraz spraw kadrowo-płacowych zewnętrznej firmie jest poważną decyzją dlatego wybierając odpowiednią należy wybrać takie biuro księgowe Warszawa, które posiada jak najwięcej pozytywnych opinii wśród znajomych i u innych firm. Przemawiają za nią liczne zalety, niemniej jednak sprawa nie jest prosta, szczególnie wtedy gdy w grę wchodzą takie duże miasta jak Warszawa, gdzie na rynku istnieje mnóstwo biuro księgowe Warszawa, świadczące usługi finansowo-rachunkowe. W stolicy istnieje wiele firm, które reklamują się w różnych miejscach stwarzając przy tym wiele mylnych acz pozytywnych opinii, które warto odróżniać by wybrać najwłaściwsze biuro księgowe Warszawa.

Korzyści jakie płyną ze współpracy z biurem księgowym w Warszawie

Odpowiedź jest prosta i nie taka skomplikowana jakby się mogło wydawać. Po pierwsze zdecydowanie się na usługi biuro księgowe Warszawa to oszczędność finansowa. Za jedną opłatą miesięczną otrzymujemy kompleksowe usługi wykonywane przez specjalistów zarówno z księgowości, jak i kadr i płac. Nie interesują więc nas koszty zatrudnienia własnych pracowników z działu księgowości, nie ponosimy kosztów z organizacją sprzętu biurowego dla tych osób, nie potrzebujemy dodatkowej powierzchni biurowej dla księgowych i archiwum dokumentów. Biuro rachunkowe przeważnie świadczy też szerszy zakres usług, niż mogą to zapewnić jedna czy dwie księgowe zatrudnione na etat – mamy tu na myśli doradztwo podatkowe czy finansowe, reprezentowanie firmy przed organami państwowymi, przygotowywanie dodatkowych raportów, sprawozdań, analiz finansowych. Równie ważną kwestią jest też odpowiedzialność jaką niesie biuro za ewentualne pomyłki – w takiej sytuacji na drodze cywilnej możemy dochodzić całkowitego wyrównania powstałych strat.

Biuro księgowe Warszawa

Jak więc wybrać najlepsze biuro księgowe Warszawa? Należy sprawdzić rekomendacje klientów, najlepiej jeśli znamy przedsiębiorców, którzy korzystają z danego biura rachunkowego od dłuższego czasu i mogą polecić jego usługi. Sprawdźmy także informacje jakie publikuje biuro na przykład na swojej stronie internetowej – solidne biuro będzie się chwalić posiadanymi certyfikatami, szkoleniami pracowników, bywa też tak, że umieszcza informacje na temat klientów, z którymi współpracuje. Dobrze jest też poprosić o takie dokumenty jak wpis do Centralnej Ewidencji Działalności Gospodarczej lub Krajowego Rejestru Sądowego, zaświadczenie REGON, poświadczenie nadania numeru NIP, świadectwa, które potwierdzają uprawnienia do prowadzenia ksiąg rachunkowych, a także potwierdzenie zawarcia umowy ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Pamiętajmy, że każda leganie działająca firma, nie będzie ukrywać takich informacji, a pozwoli to ustrzec się od oszustów, których niestety nie brakuje w każdej branży. Sprawdzaj więc wszystkie możliwe informacje nawet te z pozoru najmniej istotne, bo tylko wybór rzetelnego biura zapewni bezpieczeństwo finansowe Twojej firmie.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>